بهترین چوب ها و پارچه ها در مبلمان

مرکز فروش مبل مشهد

بهترین چوب ها و پارچه ها در مبلمان

در این مقاله ما سعی داریم که شما را با اجزای سازنده مبلمان آشنا کنیم .از چوب های بکار رفته تا انواع پارچه های مخصوص که در تولید مبل از آن استفاده میشود. با داشتن این اطلاعات شما دیگر در مرکز فروش مبل مشهد سردرگم نخواهید شد. شما با چند سوال تخصصی از فروشنده میتوانید اطلاعات خود را به رخ او بکشید.

در ادامه مقاله با شرکت اینترنتی مبل مشهد ما همراه باشید…

مبل ها از چه موادی ساخته شده اند؟

مبل ها بر اساس مواد به کار رفته در آن قیمت گذاری میشود. همین جریان کیفیت و دوام مبل ها را تعیین میکند. در ادامه با موادی که توسط آن ساختمان مبل را تشکیل میدهند را با هم بررسی میکنیم.

تخته نئوپان

این تخته ها  از سبک ترین مصالح ساختمانی ساخته شده از مواد چوب کامپوزیت ارزان قیمت و به صرفه، ساخته شده اند .

چوب سخت

قاب های چوبی سخت ،از چوب جامد ساخته شده است و بسیار بادوام تر از تخته ذرات هستند. سخت‌چوب یا چوب سخت  اصطلاحی برای درختان پهن‌برگ است. چوبی که از درختان بلوط، افرا، نارون، توس، راش، صنوبر، زبان گنجشک و … تهیه میشود.

چوب های سخت کیلن

خشک کردن کیلن یک فرایند نهایی برای چوب است که در آنها چوب را در اجاق های بزرگ خشک می کنند و این باعث می شود چوب بسیار قوی تر و بادوام تر باشد.

فلزات

سخت ترین مواد قاب هستند اما می تواند با گذشت زمان خم شود و خنثی نخواهد شد. امروزه فروش این نوع مبلمان رونق گرفته است. شما در مرکز فروش مبل مشهد نیز میتوانید به سادگی در طرح های مختلف این نوع مبل را تهیه کنید.

مبل ها و دنیایی از پارچه ها

در مجموع در تولیدی مبلمان، پارچه در دو جهت تولید میشوند. از یک جهت برای پارچه مبل ها و از جهت دیگربرای کاور مبل ها. شما در مرکز فروش مبل مشهد با دنیایی از این موارد رو برو میشوید.

پارچه ها از نظر جنس، دوام ، مقاومت در برابر لکه و هزینه نگه داری انواع زیادی دارند. بعضی از پارچه های مبل ها نسبت به بقیه مقاوم تر و ملایم تر هستند. در دنیای پارچه ها ، پارچه ای مقاوم تر است که در مقابل نور مستقیم آفتاب دوام بیشتری داشته و از بین نرود. اگر آب و هوا تاثیر زیادی بر روی پارچه بگذارد، آن پارچه دیگر مقاوم نیست. به طور کلی ، الیاف مصنوعی نسبت به بیشتر مواد طبیعی در برابر سایش و پارگی روزمره مقاومت بیشتری دارند.

انواع پارچه ها در صنعت مبل

در صنعت مبلمان پارچه ها از نظر نوآوری آن ها به دو دسته تقسیم میشوند. این دو دسته، پارچه های طبیعی و پارچه های مصنوعی هستند.

پارچه های طبیعی

مواد طبیعی همیشه یک انتخاب محبوب برای اساسیه یا لوازم داخلی مبل بوده است. در ادامه تعدادی پارچه طبیعی که در مبل بکار میرود با شرح مختصری از هر یک ذکر شده است.

 • چرم : چرم یکی از محبوب ترین و بهترین نوع ماده در صنعت مبلمان است. این جنس نیرومند و بادوام از لحاظ تمیز شدن مناسب است.
 • پنبه : جنس پنبه به اندازه مواد مصنوعی در مبلمان مقاوم در برابر لکه و دوام نیست. بسته به سفتی بافت ، پنبه می تواند در معرض آسیب و چین و چروک مقاوم باشد .
 • کتان پارچه ای: پارچه کتان در مبلمان دارای ویژگی های مشابه پنبه است. برای خانه های فاقد بچه های کوچک و حیوانات خانگی و یا برای مبل هایی که در مجالس رسمی تر مورد استفاده قرار می گیرند ، خوش تیپ و گزینه ای مناسبی است. در مراکز فروش مبل در مشهد هم موجود است.
 • نخ پشمی: پارچه پشم، بادوام و زیبا است ، اما نسبت به سایر پارچه ها گران تر است و نسبتاً بسیار نادر به عنوان اثاثه یا لوازم داخلی مبل استفاده میشود. تمیز کردن و مراقبت از آن بسیار آسان است و دارای خاصیت پوستی طبیعی است بنابراین لکه ها به جای جذب شدن در مواد روی سطح می نشینند و قابل تمیز کاری هستند.
 • نخ ابریشم: پارچه های ابریشم صاف و براق اما شکننده است. نگهداری از آن دشوار است ، اما زیبا و غنی است و آن را برای یک اتاق مناسب است که اغلب استفاده نمی شود. حتی اگر این ماده مقاوم در برابر چین و چروک باشد ، در مناطق پر رفت و آمد توصیه نمی شود.

چگونگی مراقبت از پارچه های طبیعی

پارچه کتانی مناسب ترین پارچه مبل برای اتاق های نشیمن و برای بزرگسالان است. زیرا به راحتی خاک را جذب خود نمیکند مراقبت و تمیز کردن آن بسیار آسان است.

پارچه پنبه ای، این فیبر طبیعی مقاومت خوبی در برابر سایش دارد. ولی در مقابل گرد و خاک مقاومت خوبی نشان نمیدهد و آن را به خود جذب میکند.

به طور کلی ،پارچه پشم با الیاف مصنوعی ترکیب می شود تا راحت تر تمیز شود. پارچه های ابریشمی این پارچه ظریف برای مکان هایی که بزرگسالان استفاده میکنند مناسب است.این پارچه در صورت آلوده بودن باید به صورت حرفه ای تمیز شود.

پارچه های مصنوعی

پارچه های مصنوعی به طور کلی در صنعت مبلسازی در عینزیبایی، دوام کمی دارند. اما قیمت مناسب تری به نسبت مبلمان با پارچه های طبیعی دارند. در مرکز فروش مبل مشهد برای خرید های اقتصادی طرح های مختلفی از این مبل موجود می باشد.

 • میکرو فیبر: میکرو فیبر یک نوع از پلی استر بسیار ریز است که نرم است اما با دوام ، تمیز کردن آسان و قیمت رقابتی دارد. بافت نزدیک به هم دارد و اجازه نمی دهد موهای حیوان های خانگی به آن بچسبند.
 • چرم مصنوعی: برای مکان های رسمی بسیار مجلل و زیبا بنظر میرسند و در مقبل حیوانات خانگی حساسیتی ندارند و در مراکز فروش مبل مشهد یافت میشوند.
 • چنیل: همچنین پارچه چنیل ظریف به نظر می رسد و از سایر پارچه ها نیز قوی تر است و زیبایی را در بر دارد. این پارچه را می توان از پنبه تهیه کرد ، اما اغلب از مواد مصنوعی مانند ریون یا الفین ساخته می شود.
 • آکریلیک: الیاف اکریلیک به پشم شبیه هستند و بسیار نرم هستند. آنها بسیار بادوام بوده و مقاوم خاصی در برابر لکه ، چروک دارند. همچنین مقرون به صرفه هستند و گزینه خرید خوبی در مرکز خرید مبل است.
 • ریون : ریون ها از نزدیک شبیه به کتان و پنبه هستند. نسبتاً تمیز شدنشان راحت است.
 • پولی استر: پلی استر یکی از پرکاربردترین پارچه های مصنوعی در صنعت مبلمان هستند. دلیل این کاربرد زیاد، مقاومت در برابر چین و چروک و راحتی آن در شست و شو است.
 • اولفین : اولفین و پلی پروپیلن در برابر لکه ها مقاوم هستند. هر دو ماده از دوام و قیمت بالایی در صنعت مبل سازی برخوردار هستند.

روش های نگه داری پارچه های مصنوعی

اکریلیک ها در برابر سایش ، چین و چروک ، خاک و محو شدن مقاومت می کند و از این لحاظ انتخاب خوبی در مرکز فروش مبل مشهد هستند.

اولفین / پلی پروپیلن در صنعت مبل انتخاب مناسبی هست چرا که با بیشتر پاک کنندها و شوینده های خانگی می توان اولفین و پلی پروپیلن را تمیز کرد.

پلی استر به ندرت به تنهایی در لوازم خانگی به کار میرود. پلی استر با الیاف دیگر ترکیب می شود تا سطح مقاومت در برابر چین و چروک را از بین ببرد ، خرد کردن پارچه های چروک زده را کاهش دهد.

مواد داخلی مبلمان

 • فوم کم تراکم: پارچه مبلی که در آن فوم کم تراکم بکار رفته باشد. کم هزینه تر ، لمس نرم ، در اکثر موارد صاف ، کمرنگ و سریع تر شکل خود را از دست می دهد.
 • فوم پر تراکم: پارچه مبلی که در آن فوم پر تراکم بکار رفته باشد قیمت میان رده دارد.
 • کوسن های ترکیبی: نرمی یک پارچه بر مبل توسط کوسن های ترکیبی ایجاد میشود. قیمت آن معمولاً شبیه فوم پرتراکم است.

نگاهی بر انواع اسکلت مبلمان

 • گره خورده دستی هشت طرفه: در نظر گرفته شده است که این روش “بهترین” روش ساخت و ساز به دلیل جلوگیری از خسارت ،با دوام ترین و راحت ترین روش است. در این حال ، این نیز پرهزینه ترین روش ساخت هم است. در این روش ، نوارهای فولادی در پایین نوارهای توری کشیده شده و به قاب دو میخ می شوند تا پایه لازم برای محفظه فراهم شود. چشمه های سیم پیچ فولادی برای مقاومت و راحتی کامل بکاربرده میشوند.
 • فنر های موج دار: فنرهای سینوسی سیمهای دو بعدی هستند که از جلو مبل تا پشت آن حرکت میکنند و هر چند اینچ فاصله دارند. این نوع مبل اغلب از یک مبل گره دار هشت طرفه کم هزینه تر است و به فضای کم تری احتیاج دارد.
 • فنر تار عنکبوتی: این روش کم هزینه ترین روش ساخت محسوب می شود زیرا طول عمر طولانی ندارد.

انواع سبک های انگلیسی در صنعت مبل

در کل پنج نوع سبک مبل انگلیسی وجود دارد که در مرکز فروش مبل ها در قاره اروپا با القاب خاصی آن ها را به نمایش میگذراند. این مدل ها نیز در مشهد یافت میشود. در ادامه مقاله به بررسی مختصری از این سبک های میپردازیم …

مبل های چسترفیلد (Chesterfield sofa)

Chesterfields همیشه از چرم پوشیده شده است و در پذیرایی خانه ها و در فضاهای رسمی استفاده می شود.

مبل های بازوی رول انگلیسی (English Roll Arm )

مبل های رول بازوی انگلیسی با بازوهای گرد ، کوسن های صندلی گشاد و کوسن های پشت محکم تعریف شده است. این مبل ها اغلب دارای پایه دامن هستند. انواع معروف مبلمان انگلیسی هم در مرکز فروش مبل مشهد موجود هستند.

بسش

 مبل های لاوسون (Lawson sofa)

مبل های Lawson شبیه به مبل انگلیسی Roll Arm (Arm Roll) است ، اما توسط کوسن های پشتی گشاد آنها مشخص شده است. هرچند که بازوها همیشه گرد نیستند ، اما این رایج ترین سبکی است که در مبل لسون دیده می شود.

مبل های تکسدو (مبل های رسمی) ( Tuxedo sofa)

مبل های Tuxedo شبیه به چسترفیلد هستند با این تفاوت که بازوها همان ارتفاع پشت را دارند ، اما شباهت یک مبل Tuxedo بسیار زیبا تر و هندسی تر است برای محیط های رسمی.

سخن آخر

در مجموع برای خرید یک دست مبل راحتی یا سلطنتی داشتن اطلاعات کمک بسیاری به شما میکند. قطعا اگر شما فروشنده مبل را از اطلاعات بالای خود در این زمینه آگاه کنید، او راهنمایی دقیق تری به شما خواهد کرد. پس دونستن چهارتا کلمه سخت در این حوزه خالی از لطف نیست. در مرکز فروش مبل مشهد این اطلاعات کافیست تا فروشنده را به چالش بکشید و خرید موفقی را انجام دهید.

No Comments

Post A Comment