چطور مبلمان کلاسیک با قیمت مناسب بخریم ؟

چطور مبلمان کلاسیک با قیمت مناسب بخریم ؟

بررسی قیمت مبلمان راحتی و مدرن

جدول قیمت مبلمان به همراه نکات مهم در خرید مبلمان همان چیزی است که همه ی ما پیش از خرید مبلمان به دنبال آن هستیم تا با کمک آن بتوانیم انتخاب مناسب تری برای این عنصر کلیدی منزلمان داشته باشیم.
مهمترین اصل در تزیین دکوراسون منزل انتخاب مبلمان و فرش های مناسب است. در این مقاله سعی بر این داریم تا قیمت ها مختلف مبلمان کلاسیک و راحتی را بررسی کنیم تا به شما در امر خرید مبلمان کمک نماییم.
قبل از هر چیز باید با انواع مختلف مبلمان راحتی آشنا شویم.

معرفی انواع مبلمان منزل

مبلمان به طور کلی به دو دسته کلاسیک (استیل) و مدرن (راحتی) تقسیم می شود. مبل های کلاسیک (استیل) و مبل های مدرن (راحتی) معمولا هفت نفره هستند، اما مبل ها در سری نیم ست هم تولید می شوند که پنج نفره اند. مبل های نیم ست بیشتر برای فضاهایی که کوچک تر است مناسبند تا در کنار زیبایی دکوراسیون، فضای کوچک تر ایجاد نکنیم تا احساس کوچکی بیشتری به افرادی که وارد فضا می شوند، ایجاد نشود. همچنین نیم ست ها معمولا در نوع تک نفره و سه نفره تولید می شوند. در ادامه با جزییات بیشتر به بررسی هر یک می پردازیم.

مبلمان کلاسیک و مدرن

مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک قطعا بیشتر از سایر سبک ¬های مبلمان ، بیانگر ماهیت واقعی و وابسته به طبیعت مبلمان است. مبل کلاسیک فضایی با ثبات و رنگ و بویی تاریخی-سنتی را در منزل فراهم می¬آورد. ویژگی بارز سبک کلاسیک، حفظ چوب به عنوان بخشی از طبیعت و انتقال آن به محیط زندگی انسان است. اثر آرامبخش مبلمان کلاسیک، گرمای ناشی از طبیعت چوب و جلوه¬های زیبای نقش و نگار چوب، فضایی دلچسب را در منزل رقم می¬زند و روح داخل منزل را مطبوع، گرم، دلپذیر و جذاب می¬کند.
نکاتی که باید در هنگام خرید مبل کلاسیک و حتی مبلمان اداری مورد توجه قرار گیرد:
1-در هنگام خرید مبلمان باید به نوع چوب به کار رفته و کیفیت آن توجه کرد. چوب باید سالم باشد و دچار پوسیدگی یا ترک نباشد.
2-توجه داشته باشید که پایه¬ های مبل از جنس بدنه مبل باشد و در اتصال پیوسته با بدنه مبل باشد، نه اینکه جداگانه ساخته شده و به بدنه وصل شده باشد. انحنای پایه ¬ها نباید خیلی زیاد باشد و باید قابلیت تحمل فشار زیاد را داشته باشد. دقت کنید که چهار پایه مبل در وضعیت بالانسی از نظر ارتفاع قرار داشته باشند و هم تراز باشند. با نشستن بر روی مبل و لق نزدن آن می¬توانید تراز بودن پایه ¬ها را مورد بررسی قرار دهید.
3-به جنس پارچه رو مبلی یا چرم به کار رفته در مبل توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که کیفیت پارچه خوب است. همچنین به وضعیت برش و وضعیت دوخت پارچه یا چرم مبل توجه کنید که ظرافت¬ های لازم رعایت شده باشد.
4-دقت کنید که رنگ به کار رفته برای رنگ¬آمیزی چوب مبل، به صورت یکنواخت باشد. با دست کشیدن روی سطح چوب و نگاه دقیق مطمئن شوید که رنگ به صورت یکنواخت و صاف باشد.
5-رنگ¬هایی که برای رنگ¬ آمیزی مبلمان مورد استفاده قرار می¬گیرند به صورت پوششی یا براق هستند. در صورت تصمیم به خرید مبلمان با رنگ براق، چون سطح زیر رنگ قابل مشاهده است، خریدار می¬تواند چوب را از نظر پوسیدگی و تغییر رنگ¬های ناشی از قارچ زدگی بررسی کند. توجه داشته باشید که با رنگ کردن چوب با استفاده از رنگ¬های پوششی، تمامی معایب چوب پوشانده می¬شود و تشخیص سالم بودن چوب دشوار است.

قیمت مناسب برای مبلمان کلاسیک

مبل مدرن (راحتی)

مبل های راحتی خود به دو دسته تقسیم می شوند مبل هایی که کاملا راحت هستند و مبل هایی که نیمه راحت هستند و تا حدی رسمی بوده و برای پذیرایی از مهمان نیز مناسبند. مبلمان راحتی معمولا تمام پارچه هستند و به نسبت مبلمان کلاسیک پایه های کوتاه تری دارند. تنوع بسیار زیادی دارند زیرا با رنگ های مختلف پارچه طراحی می شوند و به همین دلیل دست شما برای انتخاب مبل راحتی باز تر است و همچنین باید به قیمت مبل راحتی نیز توجه کنید. در ادامه قیمت مبل راحتی در یافت آباد و در سایر فروشگاه های دیگر را برای شما آورده ایم.
نکات خرید مبلمان مناسب
برای بررسی انواع و قیمت مبل کلاسیک با مبلمان دیگر چند نکته وجود دارد که بهتر است آنها را بدانید:
1. اندازه مبلی که انتخاب می کنید باید با فضایی که می خواهید مبل را در آن قرار دهید تناسب داشته باشد.
2. توجه به راحتی مبل از نکات بسیار مهم است، زیرا مبلی که انتخاب می کنید علاوه بر زیبایی باید راحت باشد.
3. استفاده از مبل L برای فضایی که کمی کوچک است گزینه مناسبی است.
4. توجه به بدنه مبل ها از نکات مهم به شمار می رود، زیرا اگر بدنه مبل مقاوم نباشد پس از مدت کوتاهی فرسوده می شود.
5. دسته مبل از نکاتی است که باید به آن توجه شود، زیرا مبل هایی که دسته شان بزرگ است باعث اشغال کردن فضای بیشتری می شود.
6. به جنس رویه مبل توجه کنید تا از خرید پشیمان نشوید.
7. انتخاب رنگ مبل های شما تاثیر عمده ای بر روی دکوراسیون منزل تان دارد. از توجه به رنگ مبل ها غافل نشوید.
8. کوسن هایی که برای قرار دادن بر روی مبل ها انتخاب می کنید باید از لحاظ جنس و رنگ با مبل تان تناسب داشته باشد.
9. قبل از خرید مبل نیازتان را بررسی کنید زیرا مبلی که خریداری می کنید را تا مدتی می خواهید استفاده کنید. توجه به نیازتان، در وقت و هزینه ای که پرداخت می کنید کمک می کند.
10. از گارانتی پارچه و بدنه مبلی که خریداری می کنید، مطمئن شوید.

مبل مدرن و کلاسیک

لیست قیمت انواع مبل

در جدول زیر با قیمت های مختلف مبل ها کلاسیک مختلف آشنا می شویم.

مدل مبلظرفیت مبلمانبا میز ناهار خوریقیمت مبلمان
مدل شاپرک۷ نفرهخیر80000000
مدل راش روسی۹ نفرهخیر150000000
مدل الیزابت۷نفرهخیر160000000
مدل لینوش۱۱ نفرهبله290000000
No Comments

Post A Comment